Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i komfort

Godziny otwarcia

Pon – Czw:          9:00-20:00

Piątek:                 9:00-15:00

Sob – Ndz:           Zamknięte

Potrzebujesz pomocy?

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już teraz.

Nasi specjaliści dbają o Państwa bezpieczeństwo.

Profesjonalizm i odpowiedzialność naszych lekarzy oraz personelu pomocniczego gwarantuje zapewnienie opieki na najwyższym poziomie. Dzięki przestrzeganiu rygorystycznych zasad aseptyki, zapewniamy pełną ochronę Pacjentów i naszego personelu.

Sterylność

Dla każdego z Państwa przed wizytą przygotowujemy hermetycznie zapakowany zestaw sterylnych narzędzi, który jest rozpakowywany w Państwa obecności. Każdy pakiet narzędzi zawiera wskaźnik kontroli procesu sterylizacji, który jest następnie dołączany do dokumentacji Pacjenta. Dzięki temu jesteśmy pewni, że stosowane przez nas narzędzia są jałowe i bezpieczne. Nasz autoklaw, w którym poddajemy procesowi sterylizacji narzędzia i materiały spełnia surową normę EN 13060.

Dezynfekcja

Wszystkie powierzchnie robocze w naszych gabinetach są dezynfekowane specjalnymi płynami, które skutecznie eliminują mikroorganizmy. Stosujemy wiele materiałów jednorazowego użytku, które są rozpakowywane zawsze w obecności Pacjenta. Absolutnym standardem jest higieniczna i chirurgiczna dezynfekcja rąk personelu przed każdą wizytą i zabiegiem.

Okulary ochronne

Podczas wizyty prosimy naszych Pacjentów o założenie przygotowanych okularów ochronnych, dzięki czemu chronimy oczy przed przypadkowym zanieczyszczeniem spray’em wodno-powietrznym i płynami stosowanymi w trakcie leczenia stomatologicznego. Dodatkowo wybarwienie tworzywa, z którego są wykonane okulary, zwiększa komfort Pacjenta, poprzez ograniczenie ilości światła docierającego do oczu. Jest to ważne w warunkach mocnego oświetlenia pola zabiegowego,  które jest niezbędne do zapewnienia dobrej widoczności w trakcie zabiegu.

Koferdam

Wiele zabiegów wykonujemy w osłonie koferdamu zapewniającym suchość pola operacyjnego. Koferdam zwiększa bezpieczeństwo zabiegu, chroniąc przed zakażeniem zabiegowym, zapobiega przypadkowej aspiracji narzędzi oraz zabezpiecza błonę śluzową przed podrażnieniem lub zranieniem.  Poprzez zapewnienie suchości pola operacyjnego zwiększa komfort pracy lekarza, czego efektem jest skrócenie czasu trwania zabiegu.

Mikroskop

Mikroskop operacyjny zapewnia prawidłową widoczność pola operacyjnego. Odgrywa istotną rolę zwłaszcza w trakcie leczenia endodontycznego, zwiększając bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki powiększeniu obrazu lekarz ma pewność, że nie pominie żadnego szczegółu.

Materiały

Stosujemy tylko sprawdzone materiały stomatologiczne światowych producentów. Najwyższa jakość materiałów w połączeniu z profesjonalizmem naszych lekarzy jest gwarancją bezpiecznego leczenia naszych Pacjentów.

Funkcje higieniczne unitów stomatologicznych

Nasze fotele zabiegowe wyposażone są w funkcję przerywania ssania zapobiegającą zakażeniom krzyżowym. Oznacza to, że wszystkie instrumenty i silniki są wyposażone w funkcję inteligentnego zatrzymania zasysania, co zapobiega zassaniu skażonej wody podczas zabiegu. Funkcja ta zapewnia niezawodną ochronę całego systemu zasilania wodą, a tym samym również naszych Pacjentów i zespołu specjalistów DentoCentrum.

Dezynfekcja systemów wodnych

Wszystkie instrumenty z przepływem wody są poddawane ciągłej dezynfekcji.  Dzięki niezawodnym funkcjom higienicznym zapewniamy stałą redukcję bakterii. Używamy środków dezynfekujących do systemów wodnych opartych na działaniu nadtlenku wodoru, wzmocnionym przez jony srebra. Ponadto stosujemy bezpieczne i skuteczne środki do codziennej dezynfekcji systemów ssących foteli stomatologicznych.

Bezpieczna radiologia

DentoCentrum wyposażyliśmy w najbezpieczniejsze i najbardziej precyzyjne aparaty rentgenowskie na rynku.  Obraz uzyskany w trakcie wykonywania badań rentgenowskich przetwarzany jest w formie cyfrowej. Jedną z najważniejszych zalet radiografii cyfrowej  jest redukcja dawki promieniowania, jaką otrzymuje pacjent nawet o 80-90% (w porównaniu z metodą analogową wykonywania zdjęć na kliszy).

Bezpieczeństwo i komfort

Godziny otwarcia

Pon – Czw:          9:00-20:00

Piątek:                 9:00-15:00

Sob – Ndz:           Zamknięte

Potrzebujesz pomocy?

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już teraz.

Formularz kontaktowy