Diagnostyka stomatologiczna -
bo zdrowie jest najważniejsze

Leczenie stomatologiczne zakończone powodzeniem,  to proces, w którym kluczową rolę odgrywa dokładna diagnostyka stomatologiczna i planowanie leczenia.  
 
Dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do rozmowy z Pacjentem, badania klinicznego i dodatkowych badań stomatologicznych.
DentoCentrum w Krakowie wyposażyliśmy w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny do wykonywania badań stomatologicznych. Korzystając z niego, możemy zapewnić Państwu najwyższy poziom opieki stomatologicznej.


Pracownia RTG u stomatologa w Krakowie - z jakiego sprzętu korzystamy?

Cyfrowe aparaty rentgenowskie - obrazowanie cyfrowe

Naszą stomatologiczną pracownię RTG w Krakowie wyposażyliśmy w cyfrowy aparat rentgenowski do wykonywania zdjęć pantomograficznych i cefalometrycznych, niezbędnych do zaplanowania leczenia stomatologicznego i ortodontycznego.


Wszystkie gabinety zabiegowe DentoCentum w Krakowie wyposażyliśmy w najwyższej jakości stomatologiczne aparaty rentgenowskie do wykonywania zdjęć punktowych i skrzydłowo-zgryzowych. Ekstremalnie mały rozmiar ogniska (0,4 x 0,4 mm) gwarantuje wyjątkowo ostre odwzorowanie szczegółów, podnosząc wartość diagnostyczną stomatologicznych zdjęć. Obrazowanie cyfrowe pozwala ograniczyć dawkę promieniowania o 80-90% ,w porównaniu z tradycyjną metodą wywoływania zdjęć na kliszy.

Kamera wewnątrzustna

W każdym gabinecie w Krakowie znajduje się kamera wewnątrzustna, pozwalająca na rejestrowanie obrazu zębów i tkanek otaczających. Umożliwia ona dokłądną diagnostykę stomatologiczną.

Łuk twarzowy i artykulator

W swojej pracy wykorzystujemy łuk twarzowy, zapewniający precyzyjną analizę zwarcia oraz artykulator, który stanowi niezawodną pomoc w diagnostyce stomatologicznej i  planowaniu leczenia.

Mikroskop operacyjny i lupy zabiegowe

Nasz mikroskop operacyjny powiększa oglądany obraz nawet kilkadziesiąt razy. Dzięki temu eliminujemy ryzyko pominięcia istotnych szczegółów, niewidocznych w innych badaniach diagnostycznych. Korzystamy też z lup zabiegowych, powiększających oglądany obraz kilkukrotnie.

Masy wyciskowe

Stosujemy najlepszej jakości, precyzyjne masy wyciskowe. Stosujemy mieszalniki do mas gwarantujące wykonanie wycisków w wysokiej dokładności. Dzięki temu prace protetyczne i diagnostyka w Krakowie są idealnie dopasowane do Państwa.

 

Zapraszamy na stomatologiczną diagnostykę do DentoCentrum w Krakowie!

Formularz kontaktowy