Leczenie kanałowe pod mikroskopem – Kraków

Oferta

Godziny otwarcia

Pon – Czw:          9:00-20:00

Piątek:                 9:00-15:00

Sob – Ndz:           Zamknięte

Potrzebujesz pomocy?

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już teraz.

Leczenie kanałowe Kraków z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego

Leczenie kanałowe Kraków z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego

Leczenie kanałowe to skuteczna metoda, która pozwala uratować ząb przed usunięciem oraz wyeliminować dolegliwości bólowe związane z próchnicą w bardzo zaawansowanym stadium. Leczenie endodontyczne jest bardzo skomplikowanym i złożonym procesem, którego przeprowadzenie warto powierzyć specjalistom. W DentoCentrum oferujemy nowoczesne podejście do leczenia kanałowego oraz sztab wykwalifikowanych dentystów, którzy przeprowadzą cały proces leczenia bezboleśnie oraz z gwarancją najlepszych rezultatów.

Na czym polega leczenie kanałowe zęba? Czym zajmuje się endodoncja?

Endodoncja jest dziedziną stomatologii, która specjalizuje się w leczeniu kanałowym. Jest ono niezbędne w sytuacji, kiedy w wyniku zaawansowanej próchnicy, doszło do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. W takiej sytuacji możliwe są dwa rozwiązania. Pierwszym jest usunięcie zęba (a następnie wszczepienie w jego miejscu implantu), a drugim kanałowe leczenie, które pozwala na zachowanie zęba oraz uniknięcie dalszych kosztów związanych z jego zastąpieniem implantem. W sytuacji możliwości zachowania zęba, lekarz zarekomenduje leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe jest zdecydowanie najczęściej rekomendowanym przez specjalistów rozwiązaniem, gdyż pozwala zachować własny ząb. Współczesna endodoncja mikroskopowa jest przy tym na tyle zaawansowana, że leczenie zębów tą metodą jest skuteczne oraz daje wysokie szanse na powodzenie. W DentoCentrum, pragnąc zapewnić naszym pacjentom najwyższą skuteczność leczenia kanałowego, zabieg przeprowadzamy przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu – zaawansowanego mikroskopu zabiegowego, który pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów już podczas jednej wizyty w gabinecie.

Kiedy leczenie endodontyczne jest konieczne? Czy zabieg jest bolesny?

Ból zęba jest jedną z najbardziej uciążliwych dolegliwości, jakie nas spotykają. Może skutecznie wyłączyć z normalnego funkcjonowania, a często wręcz pozbawić radości życia. Pojawienia się bólu zęba nie należy nigdy bagatelizować, gdyż w ten sposób nasz organizm daje znać, że coś jest nie w porządku. Dolegliwości bólowe w obrębie zębów powinny od razu skłonić do umówienia wizyty w gabinecie dentystycznym, zwłaszcza jeśli widoczna jest także dziura w zębie świadcząca o próchnicy w zaawansowanym stadium. W Krakowie warto skorzystać z usług kliniki DentoCentrum, w której wygodnie umówisz wizytę telefonicznie lub online.

Wielu pacjentów przed zabiegiem pyta, czy leczenie kanałowe boli. Odpowiedź brzmi – nie, pod warunkiem, że zastosowane zostanie odpowiednie znieczulenie. Priorytetem DentoCetrum jest prowadzenie zabiegów stomatologicznych w komfortowej, przyjaznej atmosferze. Leczenie endodontyczne jest więc zawsze przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, nowoczesną, skuteczną metodą dobraną do indywidualnych potrzeb pacjenta. Korzystamy także z sedoanalgezji, która pozwala uzyskać stan ogólnego rozluźnienia i uspokojenia podczas zabiegu.

Kiedy leczenie endodontyczne jest konieczne?

Leczenie kanałowe etapy zabiegu metodą mikroskopową

Leczenie kanałowe w DentoCentrum jest wykonywane z zastosowaniem zaawansowanego mikroskopu endodontycznego. Urządzenie to zwiększa precyzję i skuteczność zabiegu, gwarantując osiągnięcie jeszcze lepszych efektów leczenia kanałowego. Przebieg leczenia endodontycznego jest następujący: lekarz w pierwszej kolejności oczyszcza kanały zębowe i komorę zęba z chorej miazgi zęba. Po jej usunięciu, dezynfekcji oraz nadaniu kanałom właściwego kształtu, wolne przestrzenie są natomiast wypełniane specjalną substancją.

Leczenie kanałowe zęba jest skomplikowanym, czasochłonnym oraz złożonym zabiegiem, który wymaga od lekarza doświadczenia, uwagi oraz wysokiej dokładności. Leczenie kanałowe pod mikroskoperm zwiększa jego precyzję oraz pozwala z sukcesem przeprowadzić zabieg także dla zębów o nietypowej budowie, wąskich lub zarośniętych kanałów oraz zakrzywionych korzeni.

Endodoncja Kraków – skuteczność leczenia kanałowego w DentoCentrum

Leczenie zęba dotkniętego zaawansowaną próchnicą jest dla lekarza sporym wyzwaniem. Wpływ na powodzenie leczenia kanałowego ma wiele czynników. Bezsprzecznie najważniejsze są umiejętności, wiedza oraz doświadczenie specjalisty przeprowadzającego zabieg. Jednak nawet najlepszy endodonta potrzebuje najwyższej jakości sprzętu, narzędzi oraz materiałów. Drogą do sukcesu w endodoncji mikroskopowej są bowiem precyzja i dokładność.

W DentoCentrum pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę doświadczonego specjalisty, pracującego z najlepszymi materiałami oraz zaawansowanymi, precyzyjnymi narzędziami. Jeśli chodzi o leczenie kanałowe w Krakowie, możesz nam w pełni zaufać!

Leczenie zęba metodą kanałową przeprowadzamy zawsze z użyciem mikroskopu zabiegowego. Widzimy więc to, czego nie można dostrzec „gołym” okiem. Dzięki temu 90% zabiegów leczenia kanałowego kończy się sukcesem już w na etapie pierwszej wizyty.

Leczenie kanałowe Kraków – nasza oferta

W klinice DentoCentrum z sukcesem wykonujemy zarówno pierwotne, jak i wtórne leczenie kanałowe zębów. Każdy zabieg nasi specjaliści przeprowadzają w powiększeniu mikroskopu, z zastosowaniem najwyższej jakości materiałów. Używamy zaawansowanego, sprawdzonego sprzętu endodontycznego, pozwalającego na dokładne i precyzyjne opracowanie oraz wypełnienie kanałów korzeniowych zęba.

Leczenie pierwotne przeprowadza się w zębach wymagających leczenia kanałowego, które nigdy wcześniej nie były w ten sposób leczone. Do leczenia wtórnego kwalifikują się natomiast zęby leczone kanałowo w przeszłości, które wymagają ponownego przeprowadzenia zabiegu ze względu na niepowodzenie wcześniejszej terapii. Taka sytuacja najczęściej zdarza się u pacjentów, u których zabiegi były w przeszłości wykonywane bez zastosowania mikroskopu zabiegowego, w sytuacji ograniczonych możliwości sprzętowych wiele lat temu.

Sprawdź jakie przypadki endodoncji mikroskopowej leczymy w Dentocentrum.

Leczenie kanałowe Kraków

Leczenie kanałowe cena zabiegu w DentoCentrum

Klinika DentoCentrum oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu nowoczesnej stomatologii. Oprócz zabiegów z zakresu endodoncji mikroskopowej, nasi pacjenci mogą skorzystać z wielu innych procedur. W DentoCentrum uzyskasz kompleksowe wsparcie z zakresu ortodoncji, sprawdzisz, jakie rodzaje aparatów ortodontycznych mają do wyboru nasi pacjenci oraz założysz stały aparat na zęby.

Świadczymy także profesjonalne usługi z zakresu implantologii, stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej, protetyki oraz profilaktyki i higieny zębów. W DentoCentrum zadbasz nie tylko o zdrowie i estetykę swojego uśmiechu, ale także o odpowiednią, regularną higienizację zębów. Skaling, piaskowanie, fluroryzacja to również usługi, które wykonasz w naszej klinice!

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Krakowie i co jeszcze?

Jeśli chodzi o leczenie kanałowe cena zabiegu jest od razu podawana do wiadomości pacjenta – w naszej klinice nie ma żadnych ukrytych kosztów! W DentoCentrum w Krakowie w cenie leczenia kanałowego zawarte jest znieczulenie, zdjęcia rentgenowskie zęba wykonywane w trakcie zabiegu, zastosowanie mikroskopu, osłona tzw. koferdam oraz tymczasowa odbudowa zęba. Przebieg leczenia endodontycznego jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stopnia zaawansowania choroby.

Formularz kontaktowy