Implantologia Implanty zębów Kraków

Oferta

Godziny otwarcia

Pon – Czw:          9:00-20:00

Piątek:                 9:00-15:00

Sob – Ndz:           Zamknięte

Potrzebujesz pomocy?

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już teraz.

Najczęściej zadawane pytania

Koszt uzupełnienia brakującego zęba/zębów jest uzależniony od zastosowanej metody leczenia. Brakujące zęby można uzupełnić w zależności od warunków panujących w jamie ustnej na co najmniej kilka sposobów. Może to być uzupełnienie ruchome (proteza) lub uzupełnienie stałe (korona/most oparty na zębach lub implantach). Dokładną wycenę potrzebnych do zastosowania procedur uzyskacie państwo na konsultacji protetycznej lub implantologicznej. Lekarz po badaniu jamy ustnej oraz dokładnej analizie badań dodatkowych (zdjęcia rentgenowskie oraz tomografia stomatologiczna) przedstawi plan leczenia oraz związane z nim koszty.

W przypadku prostej implantacji „opuchlizna”- obrzęk okolicy operowanej nie występuje. Obecnie dysponując dokładnymi badaniami można przeprowadzić zabieg bezpłatowo tzn. bez dodatkowych nacięć w obrębie jamy ustnej oraz szwów. W przypadku sytuacji skomplikowanej związanej z utratą tkanki kostnej lub niedoborami dziąsła potrzebne są dodatkowe zabiegi. Wiążą się one z koniecznością odbudowy podłoża do wprowadzenia implantu zębowego. W przypadku tych dodatkowych procedur obrzęk tkanek może się pojawić, jednakże pacjent podczas zabiegu implantacji skomplikowanej otrzymuje środki farmakologiczne które zmniejszają dolegliwości pozabiegowe. Ponadto przekazywane są dodatkowe zalecenia jak postępować po zabiegu aby ten obrzęk był jak najmniej dokuczliwy. Największy obrzęk występuje w ciągu drugiej doby od zabiegu a następnie sukcesywnie się zmniejsza.
W przypadku utraty zęba czas potrzebny do wprowadzenia implantu indywidualnie określa lekarz implantolog. Jeżeli istnieje konieczność usunięcia zęba należy wcześniej zgłosić się do lekarza implantologa i zaplanować zabieg usunięcia. Lekarz może przeprowadzić zabieg natychmiastowo, tzn. po usunięciu zęba może od razu wprowadzić implant lub może też go odroczyć na kilka tygodni.
Najczęstsze objawy odrzucenia implantu to typowe cechy stanu zapalnego tzn. w miejscu wprowadzenia implantu pojawia się zaczerwienie, krwawienie lub wysięk ropny, podwyższenie temperatury ciała czy dolegliwości bólowe okolicy operowanej. W przypadku wystąpienia któregoś z powyższych objawów należy zgłosić się bezwzględnie do lekarza stomatologa celem weryfikacji oraz podjęcia właściwych środków zaradczych. Należy jedynie nadmienić, iż w przypadku właściwego przygotowania pacjenta do zabiegu implantacji, ogólnego dobrego stanu zdrowia oraz stanu miejscowego jak również stosowania się do zaleceń lekarskich zabieg odrzucenia implantu występuje stosunkowo rzadko (1-2%).
Koszt zabiegu wszczepienia implantu zależny jest od typu wprowadzanego implantu oraz zastosowanych procedur dodatkowych. Szczegółowe koszty poszczególnych procedur zawsze przedstawiane są na specjalistycznej konsultacji poprzedzającej zabieg implantacji. W klinice Dentocentrum oferujemy naszym pacjentom systemy implantologiczne klasy premium. Koszt zabiegu implantacji rozpoczyna się od kwoty 3000zł.

Implantologia w DentoCentrum

implantologia

 

Nasi specjaliści w Krakowie zaproponują plan leczenia uwzględniający Twoje potrzeby i oczekiwania. W oparciu o dokładne i szczegółowe badanie jamy ustnej stworzymy indywidualny harmonogram opieki stomatologicznej dopasowany do Ciebie.

Dzięki leczeniu implantogicznemu w Krakowie możliwe staje się przywrócenie pełnego uśmiechu naszym Pacjentom.

Implanty zębów – wskazania

Leczenie implantoprotetyczne stosujemy w Krakowie u Pacjentów z brakami zębowymi. Implanty zębowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które utraciły zęby na skutek próchnicy, chorób przyzębia bądź urazów.

Utrata nawet jednego zęba prowadzi do zmian w całej jamie ustnej poprzez zmianę ustawienia zębów sąsiednich i w przeciwstawnym łuku zębowym. Dodatkowo pozostające uzębienie w jamie ustnej musi przejąć funkcje utraconych zębów. To prowadzi do przeciążenia, a w efekcie np. rozchwiania zdrowych zębów. Ponadto kość w miejscu usuniętego zęba ulega zanikowi, co w przyszłości komplikuje możliwości leczenia odtwórczego. Dlatego jeżeli doszło do utraty nawet jednego zęba należy niezwłocznie podjąć leczenie prowadzące do odbudowy braku. Zapobiegnie to dalszym niekorzystnym zmianom w jamie ustnej.

Możliwości leczenia

Stomatologiczne implanty zębów pozwalają na odbudowę zarówno utraconego jednego zęba jak i wielu braków zębowych. Z powodzeniem stosujemy ten rodzaj leczenia również u Pacjentów bezzębnych. U osób z trudnymi warunkami kostnymi przeprowadzamy zabiegi rekonstrukcji tkanki kostnej. Dzięki temu nasi Pacjenci zyskują możliwość odbudowy brakujących zębów i uzyskania rewelacyjnych wyników estetycznych.

Możliwości leczenia

Uzupełnienie brakującego zęba przy pomocy leczenia implantoprotetycznego. Widok przed i po leczeniu. Leczenie przeprowadzone w DentoCentrum przez dr Piotra Łopucha.

Korzyści leczenia implantoprotetycznego

Naszym nadrzędnym celem jest przywrócenie zdrowia Pacjentom zgłaszającym się do DentoCentrum w Krakowie. Stosując leczenie implantologiczne zapobiegamy postępującym negatywnym następstwom utraty zębów i odtwarzamy prawidłowe warunki zdrowia jamy ustnej.

Przywrócenie prawidłowej funkcji żucia, poprawa estetyki uzębienia i piękny, pełny uśmiech sprawią, że poczujecie Państwo satysfakcję z podjęcia właściwej decyzji.

W DentoCentrum Kraków zapewniamy wysoce estetyczne leczenie implantoprotetyczne (implanty zębów). Do odbudowy koron utraconych zębów stosujemy materiały o najlepszych właściwościach mechanicznych i wizualnych.

Kwalifikacja do leczenia

Do zabiegu implantacji kwalifikujemy Pacjentów po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki ogólnej i radiologicznej z wykorzystaniem obrazowania tomografii komputerowej. W zależności od potrzeb zdrowotnych ustalamy, wspólnie z Pacjentem, możliwe metody leczenia i plan kompleksowej terapii implantoprotetycznej. Przywiązujemy dużą wagę do estetyki proponowanych rozwiązań leczniczych i wskazujemy najlepsze indywidualnie dopasowane metody odbudowy. Przed zabiegiem zostaniecie Państwo odpowiednio

Implantologia – zabieg w Krakowie

Zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Dbając o Państwa bezpieczeństwo i komfort stosujemy tylko najlepszej jakości implanty. W trakcie zabiegu opiekuje się Państwem zespół złożony z lekarza i dwóch asystentek. Zapewniamy najwyższe standardy postępowania, zabieg wykonujemy w warunkach pełnej aseptyki. Czas potrzebny na wprowadzenie pojedynczego implantu jest zbliżony do czasu wykonania wypełnienia w zębie.

Implantologia - zabieg w Krakowie

Implantologia

Postępowanie po zabiegu

W DentoCentrum otrzymacie Państwo indywidualne szczegółowe wskazówki dotyczące postępowania po zabiegu wszczepiania implantów, związane ze spożywaniem pokarmów, uprawianiem sportu itp. W ciągu 24 godzin od zabiegu implantacji odbędzie się wizyta kontrolna u lekarza przeprowadzającego zabieg. Następna wizyta kontrolna powinna odbyć się po 7 dniach od zabiegu. W tym czasie jesteśmy z Państwem w stałym kontakcie i możecie w każdej chwili umówić się na wizytę ze swoim lekarzem.

Higiena jamy ustnej

Po zabiegu implantacji niezwykle istotne jest utrzymanie prawidłowej higieny j. ustnej. Okolica pozabiegowa jest wrażliwa i delikatna, jednocześnie wymaga szczególnej dbałości o utrzymanie odpowiednich warunków higienicznych. Wszystkie niezbędne informacje na temat technik i metod oczyszczania jamy ustnej po zabiegu otrzymacie Państwo w trakcie wizyty w DentoCentrum.

Odbudowa koron zębów

Wszczepienie implantu to pierwszy etap leczenia implantoprotetycznego, jest to tzw. część chirurgiczna. Po wgojeniu się implantu przystępuje się do tzw. części protetycznej, tj. odbudowy koron zębów. Implanty Straumann z powierzchnią SLActive pozwalają na skrócenie czasu oczekiwania na odbudowę koron zębów z 12 do 3-4 tygodni. Tak krótki czas wgajania implantów zawdzięczamy ich nowatorskiej, chemicznie aktywnej i hydrofilnej powierzchni. Dzięki temu Pacjenci DentoCentrum mogą cieszyć się pełnym i pięknym uśmiechem w krótkim okresie czasu.

Kontrola efektów leczenia implantologicznego

Po zakończonym leczeniu zapraszamy naszych Pacjentów na regularne wizyty kontrolne, monitorujemy stan higieny jamy ustnej i pomagamy w utrzymaniu osiągniętych efektów terapii.

Klinika DentoCentrum w Krakowie oferuje implanty zębów w bardzo konkurencyjnych cenach.Ceny implantów zębowych w Krakowie są bardzo zróżnicowane. Różne są także ceny docelowych koron protetycznych. Oferowane przez naszą klinikę stomatologiczną implanty zębów są w najkorzystniejszych cenach i najwyższej jakości.
Każdej wyceny dokonujemy indywidualnie, dlatego też zapraszamy na konsultację!

 

Zapraszamy do DentoCentrum na konsultację implantologiczną!

Implanty zębów Kraków? – Klinika DentoCentrum

Wyłącznie piękny i zdrowy uśmiech naszych Pacjentów jest naszym priorytetem podczas zabiegów wszczepiania implantów zębowych w Krakowie.

Najczęściej zadawane pytania

Koszt uzupełnienia brakującego zęba/zębów jest uzależniony od zastosowanej metody leczenia. Brakujące zęby można uzupełnić w zależności od warunków panujących w jamie ustnej na co najmniej kilka sposobów. Może to być uzupełnienie ruchome (proteza) lub uzupełnienie stałe (korona/most oparty na zębach lub implantach). Dokładną wycenę potrzebnych do zastosowania procedur uzyskacie państwo na konsultacji protetycznej lub implantologicznej. Lekarz po badaniu jamy ustnej oraz dokładnej analizie badań dodatkowych (zdjęcia rentgenowskie oraz tomografia stomatologiczna) przedstawi plan leczenia oraz związane z nim koszty.

W przypadku prostej implantacji „opuchlizna”- obrzęk okolicy operowanej nie występuje. Obecnie dysponując dokładnymi badaniami można przeprowadzić zabieg bezpłatowo tzn. bez dodatkowych nacięć w obrębie jamy ustnej oraz szwów.

W przypadku sytuacji skomplikowanej związanej z utratą tkanki kostnej lub niedoborami dziąsła potrzebne są dodatkowe zabiegi. Wiążą się one z koniecznością odbudowy podłoża do wprowadzenia implantu zębowego. W przypadku tych dodatkowych procedur obrzęk tkanek może się pojawić, jednakże pacjent podczas zabiegu implantacji skomplikowanej otrzymuje środki farmakologiczne które zmniejszają dolegliwości pozabiegowe. Ponadto przekazywane są dodatkowe zalecenia jak postępować po zabiegu aby ten obrzęk był jak najmniej dokuczliwy. Największy obrzęk występuje w ciągu drugiej doby od zabiegu a następnie sukcesywnie się zmniejsza.

W przypadku utraty zęba czas potrzebny do wprowadzenia implantu indywidualnie określa lekarz implantolog. Jeżeli istnieje konieczność usunięcia zęba należy wcześniej zgłosić się do lekarza implantologa i zaplanować zabieg usunięcia. Lekarz może przeprowadzić zabieg natychmiastowo, tzn. po usunięciu zęba może od razu wprowadzić implant lub może też go odroczyć na kilka tygodni.

Najczęstsze objawy odrzucenia implantu to typowe cechy stanu zapalnego tzn. w miejscu wprowadzenia implantu pojawia się zaczerwienie, krwawienie lub wysięk ropny, podwyższenie temperatury ciała czy dolegliwości bólowe okolicy operowanej. W przypadku wystąpienia któregoś z powyższych objawów należy zgłosić się bezwzględnie do lekarza stomatologa celem weryfikacji oraz podjęcia właściwych środków zaradczych.

Należy jedynie nadmienić, iż w przypadku właściwego przygotowania pacjenta do zabiegu implantacji, ogólnego dobrego stanu zdrowia oraz stanu miejscowego jak również stosowania się do zaleceń lekarskich zabieg odrzucenia implantu występuje stosunkowo rzadko (1-2%).

Koszt zabiegu wszczepienia implantu zależny jest od typu wprowadzanego implantu oraz zastosowanych procedur dodatkowych. Szczegółowe koszty poszczególnych procedur zawsze przedstawiane są na specjalistycznej konsultacji poprzedzającej zabieg implantacji. W klinice Dentocentrum oferujemy naszym pacjentom systemy implantologiczne klasy premium. Koszt zabiegu implantacji rozpoczyna się od kwoty 3000zł.

Formularz kontaktowy