Implantologia

Oferta

Godziny otwarcia

Pon – Czw:          9:00-20:00

Piątek:                 9:00-15:00

Sob – Ndz:           Zamknięte

Potrzebujesz pomocy?

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już teraz.

Implantologia w DentoCentrum

Najlepsze implanty Kraków

Nasi specjaliści w Krakowie zaproponują plan leczenia uwzględniający Twoje potrzeby i oczekiwania. W oparciu o dokładne i szczegółowe badanie jamy ustnej stworzymy indywidualny harmonogram opieki stomatologicznej dopasowany do Ciebie.

Dzięki leczeniu implantogicznemu w Krakowie możliwe staje się przywrócenie pełnego uśmiechu naszym Pacjentom.

Implanty zębów – wskazania

Leczenie implantoprotetyczne stosujemy w Krakowie u Pacjentów z brakami zębowymi. Implanty zębowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które utraciły zęby na skutek próchnicy, chorób przyzębia bądź urazów.

Implanty zębowe są obecnie najlepszą i najskuteczniejszą metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Wszczepienie implantu skutecznie rozwiązuje problemy tych pacjentów, którzy z różnych przyczyn stracili własne zęby. Implanty zębów pozwalają znacząco poprawić estetykę wyglądu pacjenta, przywrócić mu dobre samopoczucie oraz pełne funkcje jamy ustnej. Sztuczne zęby powinny być wysokiej jakości, aby wstawienie implantu było rozwiązaniem na całe życie.

Utrata nawet jednego zęba prowadzi do zmian w całej jamie ustnej poprzez zmianę ustawienia zębów sąsiednich i w przeciwstawnym łuku zębowym. Dodatkowo pozostające uzębienie w jamie ustnej musi przejąć funkcje utraconych zębów. To prowadzi do przeciążenia, a w efekcie np. rozchwiania zdrowych zębów. Ponadto kość w miejscu usuniętego zęba ulega zanikowi, co w przyszłości komplikuje możliwości leczenia odtwórczego. Dlatego jeżeli doszło do utraty nawet jednego zęba należy niezwłocznie podjąć leczenie prowadzące do odbudowy braku. Zapobiegnie to dalszym niekorzystnym zmianom w jamie ustnej.

Klinika DentoCentrum oferuje wyłącznie najlepsze rozwiązania z zakresu nowoczesnej implantologii. Stosujemy najnowocześniejsze technologie oraz korzystamy z rozwiązań najbardziej renomowanych światowych marek.

Możliwości leczenia

Uśmiech jest jednym z najważniejszych atrybutów naszego wyglądu. Posiadanie kompletu równych, białych i zdrowych zębów świadczy o dbałości o siebie oraz jest oznaką dobrego zdrowia. Niestety, nie zawsze jest możliwe zachowanie kompletu zębów. W ciągu życia tracimy je z różnych przyczyn – próchnicy, wypadków, a także różnego rodzaju chorób. Ekstrakcja zęba nie oznacza jednak konieczności zaakceptowania braków w uzębieniu – implanty zębowe świetnie imitują bowiem wizualnie naturalne zęby oraz w pełni przejmują na siebie ich funkcje. Zabieg implantacji to obecnie najlepsza i najskuteczniejsza metoda na przywrócenie pełnego uśmiechu.

Stomatologiczne implanty zębów pozwalają na odbudowę zarówno utraconego jednego zęba jak i wielu braków zębowych. Z powodzeniem stosujemy ten rodzaj leczenia również u Pacjentów bezzębnych. U osób z trudnymi warunkami kostnymi przeprowadzamy zabiegi rekonstrukcji tkanki kostnej. Dzięki temu nasi Pacjenci zyskują możliwość odbudowy brakujących zębów i uzyskania rewelacyjnych wyników estetycznych.

Utrata zębów nie jest jednak problemem tylko i wyłącznie natury estetycznej. Braki w uzębieniu mogą przyczyniać się bowiem także do występowania wielu, negatywnych dolegliwości zdrowotnych oraz źle wpływać na nasze samopoczucie. Do najczęściej występujących konsekwencji związanych z utratą zębów należą m. in. bóle głowy, problemy ze snem, zmiana symetrii i mimiki twarzy, problemy z jedzeniem, a także trudności z prawidłową wymową. W dłuższej perspektywie czasu, braki w uzębieniu mogą prowadzić natomiast do zaniku kości szczęki i żuchwy. Takich symptomów nie należy lekceważyć, tylko jak najszybciej umówić się na wizytę ze specjalistą z zakresu implantologii w Krakowie. Zabieg implantacji jest przeprowadzany w znieczuleniu, a czas trwania zabiegu jest skrócony nawet do 20-30 minut przy pojedynczej implantacji. Proces gojenia zajmuje natomiast 3-6 miesięcy, a po jego zakończeniu wykonuje się stałą obudowę protetyczną.

Możliwości leczenia
Uzupełnienie brakującego zęba przy pomocy leczenia implantoprotetycznego. Widok przed i po leczeniu. Leczenie przeprowadzone w DentoCentrum przez dr Piotra Łopucha.

Korzyści leczenia implantoprotetycznego

Naszym nadrzędnym celem jest przywrócenie zdrowia Pacjentom zgłaszającym się do DentoCentrum w Krakowie. Stosując leczenie implantologiczne zapobiegamy postępującym negatywnym następstwom utraty zębów i odtwarzamy prawidłowe warunki zdrowia jamy ustnej.
Przywrócenie prawidłowej funkcji żucia, poprawa estetyki uzębienia i piękny, pełny uśmiech sprawią, że poczujecie Państwo satysfakcję z podjęcia właściwej decyzji.
Aby zapobiegać negatywnym konsekwencjom związanym z utratą zębów, warto zdecydować się na implanty zębowe. Implant zęba jest doskonałą alternatywą dla powszechnie stosowanych jeszcze kilkanaście lat temu protez, który doskonale imituje naturalne zęby oraz nie wymaga skomplikowanych zabiegów higienicznych. Na pierwszy rzut oka, trudno odróżnić sztuczne zęby od naturalnych, co gwarantuje osiągnięcie najlepszych efektów leczenia protetycznego oraz pozwala przywrócić radość życia, cieszyć się posiłkami o każdej konsystencji oraz dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

Czym są implanty?

Implant to nic innego, jak niewielka śruba, która zastępuje korzeń zęba. Stanowi ona filar do mocowania koron, mostów lub protez oraz pozwala na przywrócenie pełnej funkcjonalności jamy ustnej. Implanty zębowe w Krakowie są wykonywane z różnych materiałów, które są neutralne dla organizmu. Świetnie integrują się z otaczającymi je tkankami kostnymi, nadając im odpowiednie obciążenie oraz hamując ich zanik, do którego doszłoby w wyniku braku w tym miejscu zęba. Implanty stomatologiczne skutecznie zapobiegają także powstawaniu oraz rozwojowi wad zgryzu, gdyż brak zębów sprzyja przesuwaniu się pozostałych, w celu zapełnienia powstałej luki.
W DentoCentrum Kraków zapewniamy wysoce estetyczne leczenie implantoprotetyczne (implanty zębów). Do odbudowy koron utraconych zębów stosujemy materiały o najlepszych właściwościach mechanicznych i wizualnych.

Kwalifikacja do leczenia

Do zabiegu implantacji kwalifikujemy Pacjentów po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki ogólnej i radiologicznej z wykorzystaniem obrazowania tomografii komputerowej. W zależności od potrzeb zdrowotnych ustalamy, wspólnie z Pacjentem, możliwe metody leczenia i plan kompleksowej terapii implantoprotetycznej. Przywiązujemy dużą wagę do estetyki proponowanych rozwiązań leczniczych i wskazujemy najlepsze indywidualnie dopasowane metody odbudowy. Przed zabiegiem zostaniecie Państwo odpowiednio
Kiedy potrzebne są implanty?

Implanty klasy Premium w DentoCentrum – dlaczego warto w nie zainwestować?

Na świecie dostępnych jest kilkaset systemów implantologicznych zapewniających odbudowę utraconych zębów. Spośród nich tylko kilka znajduje się w klasie PREMIUM. To rodzaje implantów produkowanych przez firmy wykorzystujące najnowsze osiągnięcia fizyki i biofizyki. Są to opracowane przez wybitnych specjalistów, niezwykle precyzyjne, najlepiej przebadane implanty na świecie. Gwarantują uzyskanie zamierzonych efektów leczniczych.
Implanty klasy Premium
Implanty klasy PREMIUM cechuje niemal 100% odsetek przetrwania. To, jak mocno kość połączy się z implantem, zależy od jego powierzchni. Musi być ona aktywna biologicznie, a swoją strukturą przypominać naturalną kość. Jednocześnie materiał, z którego wykonane są wszczepy, musi być obojętny tkankowo, aby organizm nie odrzucił implantów. Implanty stomatologiczne różnych producentów różnią się nie tylko kształtem i wielkością, ale przede wszystkim składem oraz strukturą powierzchni.

Implanty zębowe Kraków klasy Premium i Optimum

Dla pacjentów naszej kliniki są dostępne renomowane implanty Straumann.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wybierając implanty zębowe cena ma spore znacznie. W swojej ofercie posiadamy więc również doskonałej jakości implanty klasy OPTIMUM, z opatentowanymi, unikalnymi rozwiązaniami. Zapewniają satysfakcję z osiągniętego efektu funkcjonalnego i estetycznego. Ich bezpieczeństwo i skuteczność zostały natomiast udokumentowane i potwierdzone w licznych badaniach naukowych. Już ponad 10 lat cieszą się uznaniem europejskich implantologów, którzy z powodzeniem stosują je u swoich pacjentów. Przedstawiają idealny stosunek jakości do ceny, będą więc świetnym wyborem dla osób, które poszukują nowoczesnych, sprawdzonych rozwiązań w atrakcyjnej cenie.

Implantologia – zabieg w Krakowie

Zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Dbając o Państwa bezpieczeństwo i komfort stosujemy tylko najlepszej jakości implanty. W trakcie zabiegu opiekuje się Państwem zespół złożony z lekarza i dwóch asystentek. Zapewniamy najwyższe standardy postępowania, zabieg wykonujemy w warunkach pełnej aseptyki. Czas potrzebny na wprowadzenie pojedynczego implantu jest zbliżony do czasu wykonania wypełnienia w zębie.

Postępowanie po zabiegu

W DentoCentrum otrzymacie Państwo indywidualne szczegółowe wskazówki dotyczące postępowania po zabiegu wszczepiania implantów, związane ze spożywaniem pokarmów, uprawianiem sportu itp. W ciągu 24 godzin od zabiegu implantacji odbędzie się wizyta kontrolna u lekarza przeprowadzającego zabieg. Następna wizyta kontrolna powinna odbyć się po 7 dniach od zabiegu. W tym czasie jesteśmy z Państwem w stałym kontakcie i możecie w każdej chwili umówić się na wizytę ze swoim lekarzem.

Higiena jamy ustnej

Po zabiegu implantacji niezwykle istotne jest utrzymanie prawidłowej higieny j. ustnej. Okolica pozabiegowa jest wrażliwa i delikatna, jednocześnie wymaga szczególnej dbałości o utrzymanie odpowiednich warunków higienicznych. Wszystkie niezbędne informacje na temat technik i metod oczyszczania jamy ustnej po zabiegu otrzymacie Państwo w trakcie wizyty w DentoCentrum.

Odbudowa koron zębów

Wszczepienie implantu to pierwszy etap leczenia implantoprotetycznego, jest to tzw. część chirurgiczna. Po wgojeniu się implantu przystępuje się do tzw. części protetycznej, tj. odbudowy koron zębów. Implanty Straumann z powierzchnią SLActive pozwalają na skrócenie czasu oczekiwania na odbudowę koron zębów z 12 do 3-4 tygodni. Tak krótki czas wgajania implantów zawdzięczamy ich nowatorskiej, chemicznie aktywnej i hydrofilnej powierzchni. Dzięki temu Pacjenci DentoCentrum mogą cieszyć się pełnym i pięknym uśmiechem w krótkim okresie czasu.
Odbudowa koron zębów

Kontrola efektów leczenia implantologicznego

Po zakończonym leczeniu zapraszamy naszych Pacjentów na regularne wizyty kontrolne, monitorujemy stan higieny jamy ustnej i pomagamy w utrzymaniu osiągniętych efektów terapii.

Klinika DentoCentrum w Krakowie oferuje implanty zębów w bardzo konkurencyjnych cenach.Ceny implantów zębowych w Krakowie są bardzo zróżnicowane. Różne są także ceny docelowych koron protetycznych. Oferowane przez naszą klinikę stomatologiczną implanty zębów są w najkorzystniejszych cenach i najwyższej jakości.

Każdej wyceny dokonujemy indywidualnie, dlatego też zapraszamy na konsultację!

Zapraszamy do DentoCentrum na konsultację implantologiczną!

Godziny otwarcia

Pon – Czw:          9:00-20:00

Piątek:                 9:00-15:00

Sob – Ndz:           Zamknięte

Potrzebujesz pomocy?

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już teraz.

Formularz kontaktowy