Nasi specjaliści zaproponują plan leczenia uwzględniający Twoje potrzeby i oczekiwania. W oparciu o dokładne i szczegółowe badanie jamy ustnej stworzymy indywidualny harmonogram opieki stomatologicznej dopasowany do Ciebie.Dzięki leczeniu implantogicznemu możliwe staje się przywrócenie pełnego uśmiechu naszym Pacjentom.

Wskazania

Leczenie implantoprotetyczne stosujemy u Pacjentów z brakami zębowymi. Implanty są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które utraciły zęby na skutek próchnicy, chorób przyzębia bądź urazów.

Utrata nawet jednego zęba prowadzi do zmian w całej jamie ustnej poprzez zmianę ustawienia zębów sąsiednich i w przeciwstawnym łuku zębowym. Dodatkowo pozostające uzębienie w jamie ustnej musi przejąć funkcje utraconych zębów. To prowadzi do przeciążenia, a w efekcie np. rozchwiania zdrowych zębów. Ponadto kość w miejscu usuniętego zęba ulega zanikowi, co w przyszłości komplikuje możliwości leczenia odtwórczego. Dlatego jeżeli doszło do utraty nawet jednego zęba należy niezwłocznie podjąć leczenie prowadzące do odbudowy braku. Zapobiegnie to dalszym niekorzystnym zmianom w jamie ustnej.


Możliwości leczenia

Stomatologiczne implanty zębów pozwalają na odbudowę zarówno utraconego jednego zęba jak i wielu braków zębowych. Z powodzeniem stosujemy ten rodzaj leczenia również u Pacjentów bezzębnych. U osób z trudnymi warunkami kostnymi przeprowadzamy zabiegi rekonstrukcji tkanki kostnej. Dzięki temu nasi Pacjenci zyskują możliwość odbudowy brakujących zębów i uzyskania rewelacyjnych wyników estetycznych.

Przykład implantu

Uzupełnienie brakującego zęba przy pomocy leczenia implantoprotetycznego. Widok przed i po leczeniu. Leczenie przeprowadzone w DentoCentrum przez dr Piotra Łopucha.


Korzyści leczenia implantoprotetycznego

Naszym nadrzędnym celem jest przywrócenie zdrowia Pacjentom zgłaszającym się do DentoCentrum w Krakowie. Stosując leczenie implantologiczne zapobiegamy postępującym negatywnym następstwom utraty zębów i odtwarzamy prawidłowe warunki zdrowia jamy ustnej.

Przywrócenie prawidłowej funkcji żucia, poprawa estetyki uzębienia i piękny, pełny uśmiech sprawią, że poczujecie Państwo satysfakcję z podjęcia właściwej decyzji.

W DentoCentrum Kraków zapewniamy wysoce estetyczne leczenie implantoprotetyczne(implanty zębów). Do odbudowy koron utraconych zębów stosujemy materiały o najlepszych właściwościach mechanicznych i wizualnych.


Kwalifikacja do leczenia

Do zabiegu implantacji kwalifikujemy Pacjentów po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki ogólnej i radiologicznej z wykorzystaniem obrazowania tomografii komputerowej. W zależności od potrzeb zdrowotnych ustalamy, wspólnie z Pacjentem, możliwe metody leczenia i plan kompleksowej terapii implantoprotetycznej. Przywiązujemy dużą wagę do estetyki proponowanych rozwiązań leczniczych i wskazujemy najlepsze indywidualnie dopasowane metody odbudowy. Przed zabiegiem zostaniecie Państwo odpowiednio przygotowani i zaopatrzeni farmakologicznie.


Zabieg

Zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Dbając o Państwa bezpieczeństwo i komfort stosujemy tylko najlepszej jakości implanty. W trakcie zabiegu opiekuje się Państwem zespół złożony z lekarza i dwóch asystentek. Zapewniamy najwyższe standardy postępowania, zabieg wykonujemy w warunkach pełnej aseptyki. Czas potrzebny na wprowadzenie pojedynczego implantu jest zbliżony do czasu wykonania wypełnienia w zębie.


Postępowanie po zabiegu

W DentoCentrum otrzymacie Państwo indywidualne szczegółowe wskazówki dotyczące postępowania po zabiegu wszczepiania implantów, związane ze spożywaniem pokarmów, uprawianiem sportu itp. W ciągu 24 godzin od zabiegu implantacji odbędzie się wizyta kontrolna u lekarza przeprowadzającego zabieg. Następna wizyta kontrolna powinna odbyć się po 7 dniach od zabiegu. W tym czasie jesteśmy z Państwem w stałym kontakcie i możecie w każdej chwili umówić się na wizytę ze swoim lekarzem.


Higiena jamy ustnej

Po zabiegu implantacji niezwykle istotne jest utrzymanie prawidłowej higieny j. ustnej. Okolica pozabiegowa jest wrażliwa i delikatna, jednocześnie wymaga szczególnej dbałości o utrzymanie odpowiednich warunków higienicznych. Wszystkie niezbędne informacje na temat technik i metod oczyszczania jamy ustnej po zabiegu otrzymacie Państwo w trakcie wizyty w DentoCentrum.


Odbudowa koron zębów

Wszczepienie implantu to pierwszy etap leczenia implantoprotetycznego, jest to tzw. część chirurgiczna. Po wgojeniu się implantu przystępuje się do tzw. części protetycznej, tj. odbudowy koron zębów. Implanty Straumann z powierzchnią SLActive pozwalają na skrócenie czasu oczekiwania na odbudowę koron zębów z 12 do 3-4 tygodni. Tak krótki czas wgajania implantów zawdzięczamy ich nowatorskiej, chemicznie aktywnej i hydrofilnej powierzchni. Dzięki temu Pacjenci DentoCentrum mogą cieszyć się pełnym i pięknym uśmiechem w krótkim okresie czasu.


Kontrola efektów leczenia

Po zakończonym leczeniu zapraszamy naszych Pacjentów na regularne wizyty kontrolne, monitorujemy stan higieny jamy ustnej i pomagamy w utrzymaniu osiągniętych efektów terapii.

Klinika DentoCentrum w Krakowie oferuje implanty zębów w bardzo konkurencyjnych cenach.Ceny implantów zębowych w Krakowie są bardzo zróżnicowane. Różne są także ceny docelowych koron protetycznych. Oferowane przez naszą klinikę stomatologiczną implanty zębów są w najkorzystniejszych cenach i najwyższej jakości.
Każdej wyceny dokonujemy indywidualnie, dlatego też zapraszamy na konsultację!

Zapraszamy do DentoCentrum na konsultację implantologiczną!

Implanty Kraków? - Klinika DentoCentrum

Wyłącznie piękny i zdrowy uśmiech naszych Pacjentów jest naszym priorytetem podczas zabiegów wszczepiania implantów zębowych.

Formularz kontaktowy