Ortodonta Kraków - dla dorosłych i dzieci w DentoCentrum!


Proste zęby są Państwa marzeniem? Zapraszamy do DentoCentrum w Krakowie! Nasz dobry w swojej dziedzinie ortodonta nada Państwa uzębieniu symetrii oraz prawidłowego wyglądu.

Aparat ortodontyczny

Stosowany do leczenia wad zgryzu oraz korekty położenia zębów nieprawidłowo ustawionych w łuku zębowym. Aparaty wyjmowane (ruchome) stosuje się w leczeniu u dzieci z uzębieniem mlecznym i mieszanym. Natomiast stałe aparaty ortodontyczne wykorzystuje się w leczeniu młodzieży i dorosłych.

Aparat stały metalowy czy estetyczny?

Zamki aparatu stałego mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są metalowe, wykonane ze stali nierdzewnej. Bardzo dobrze sprawdzają się u osób młodych, które w trakcie wizyty kontrolnej mogą dowolnie wybrać kolor ligatur, nadając swojemu aparatowi unikalny wygląd.

Dorośli pacjenci najczęściej wybierają aparaty kosmetyczne, w kolorze zębów lub przeźroczyste. Zamki ceramiczne lub kryształowe powodują, że aparat na zęby jest prawie niewidoczny. Najwyższą estetyką cechuje się aparat kryształowy, który jest przezroczysty. Zamki estetyczne są nieco większe od metalowych, jednak nie wpływa to na technikę leczenia czy komfort Pacjenta.

Ortodonta w Krakowie

Ortodonta Kraków dla dzieci - wskazania do leczenia ortodontycznego

Leczenie ortodontyczne prowadzi się u pacjentów z wadami zgryzu, u których wymagana jest poprawa ustawienia zębów. Pozwala również zmienić położenie przechylonych lub przesuniętych zębów, przed planowanym leczeniem protetycznym lub implantologicznym. U dzieci istotne jest rozpoczęcie leczenia na odpowiednim etapie rozwoju, dlatego pierwszą ortodontyczną wizytę konsultacyjną u dzieci zalecamy w wieku 5-6 lat. Jest to ważne również z tego względu, że w trakcie konsultacji można wdrożyć potrzebną profilaktykę ortodontyczną.

Aparat ortodontyczny
Kwalifikacja do leczenia

W trakcie wizyty konsultacyjnej lekarz ortodonta ocenia wskazania do leczenia ortodontycznego i kwalifikuje do dalszych badań diagnostycznych. Pierwsze spotkanie jest również czasem pozwalającym Pacjentowi zapoznać się z istotą i możliwościami terapii oraz rodzajami aparatów ortodontycznych. Jeśli istnieją wskazania do rozpoczęcia leczenia, wizyta konsultacyjna może być od razu diagnostyczną, w trakcie której lekarz pobiera wyciski na modele diagnostyczne, wykonywane są potrzebne zdjęcia rentgenowskie oraz cyfrowe ( wewnątrzustne i zewnątrzustne). Kolejne spotkanie to przedstawienie planu leczenia.

Przygotowanie do leczenia ortodontycznego

Przed założeniem aparatu i rozpoczęciem prostowania zębów, należy wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe oraz odbyć wizytę higienizacyjną (usunięcie kamienia, osadów, fluoryzacja). U części Pacjentów (zwłaszcza dorosłych) potrzebna może być konsultacja periodontologiczna. W DentoCentrum zapewniamy opiekę specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii, tak by czas przygotowań do leczenia ortodontycznego skrócić do minimum.

Aktywna faza leczenia

U dzieci, u których zaplanowano zastosowanie aparatów wyjmowanych (ruchomych), leczenie rozpoczyna się w momencie przekazania aparatu do użytkowania. Lekarz dokładnie omawia ile czasu w ciągu doby należy nosić aparat, jak go aktywować, jak dbać o higienę jamy ustnej i czystość aparatu.

Aparat ortodontyczny dla dziecka w Krakowie

U Pacjentów zakwalifikowanych do leczenia aparatami stałymi, aktywna faza leczenia rozpoczyna się po naklejeniu aparatu, przy pomocy specjalnego kleju. Wizyta z założeniem aparatu trwa ok. 1-1,5 godziny. W DentoCentrum każdy Pacjent otrzymuje zestaw akcesoriów do higieny jamy ustnej i elementów aparatu stałego, jest też czas na naukę szczotkowania zębów z założonym aparatem. W trakcie leczenia wizyty kontrolne odbywają się zazwyczaj co 4-5 tygodni, higienizacja co 3 miesiące.

W Klinice DentoCentrum w Krakowie pracujemy wykorzystując najlepsze materiały i technologie. Dysponujemy profesjonalnym zespołem składającym się z bardzo dobrych ortodontów z Krakowa  – specjalistów z dziedziny ortodoncji, tak aby czas leczenia ortodontycznego skrócić do minimum.

Kontrola efektów leczenia ortodontycznego

Po zakończonym leczeniu, przechodzi się do etapu retencji w celu podtrzymania osiągniętych wyników terapii. Ortodontyczne wizyty kontrolne odbywają się co 6 miesięcy wraz z okresowym przeglądem jamy ustnej i higienizacją.

Aparaty na zęby dla dzieci w Krakowie

Ortodonta Kraków - przyjdź do DentoCentrum

Formularz kontaktowy