Konsultacja periodontologiczna

Jeśli odczuwasz wrażliwość zębów w trakcie spożywania ciepłych i zimnych posiłków, masz odsłonięte szyjki, Twoje dziąsła krwawią w trakcie szczotkowania zębów lub się obniżyły, a  także gdy Twoje zęby są rozchwiane – zadzwoń do nas

Periodonotlogia

Umów się na konsultację do lekarza periodontologa zajmującego się leczeniem chorób dziąseł. W trakcie konsultacji dowiesz się co jest przyczyną Twoich dolegliwości oraz jakiego leczenia potrzebujesz.

Konsultacja periodontologiczna w DentoCentrum

Odczuwasz wrażliwość zębów w trakcie spożywania ciepłych i zimnych posiłków, masz widocznie odsłonięte szyjki zębowe, a Twoje dziąsła krwawią podczas szczotkowania zębów? Takich objawów nie należy bagatelizować, gdyż mogę one świadczyć o chrobach dziąseł. Specjalnie z myślą o dotkniętych nimi osobach, klinika DentoCentrum oferuje konsultację periodontologiczną. Jej celem jest zdiagnozowanie źródła problemów oraz wdrożenie leczenia periodontologicznego. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

Periodontologia Kraków – czym zajmuje się peridontolog?

Klinika DentoCentrum oferuje usługi z zakresu periodontologii. Periodontologia to nauka dotycząca chorób błony śluzowej i przyzębia. Nasi specjaliści badają, diagnozują oraz prowadzą leczenie dziąseł, ozębnej i kości wyrostka zębodołowego.

Periodontolog koncentruje się na problemach w obrębie przyzębia. Jest to aparat, którego podstawowym zadaniem jest utrzymywanie zęba w zębodole. W jego skład wchodzą bardzo delikatne struktury o złożonej strukturze, które dzielimy na tkanki twarde i miękkie. Każda z nich wymaga okresowej kontroli stomatologicznej oraz codziennej dbałości o jej zdrowie i dobry stan, poprzez wykonywanie zabiegów higienicznych – zarówno w domu, jak i w gabinecie.

Zaniedbania w tych obszarach mogą natomiast skutkować takimi problemami, jak m. in. odsłonięte szyjki zębowe, choroby dziąseł, przesunięte dziąsła, krwawienie dziąseł, wrażliwość zębów i wiele innych. Ich diagnostyką i leczeniem zajmuje się lekarz od dziąseł, czyli periodontolog w Krakowie.

Skąd biorą się problemy z dziąsłami? 

Choroby dziąseł dotyczą wielu osób. Ich rozwojowi sprzyja nieprawidłowa higiena jamy ustnej i zębów, zaniedbania w zakresie leczenia i wizyt kontrolnych u dentysty, a także zaniechania w wykonywaniu systematycznych zabiegów higienizacyjnych w gabinecie stomatologicznym.

Chorobom przyzębia sprzyja także niehigieniczny tryb życia, w tym m. in. palenie papierosów, spożywanie alkoholu, a także dieta bogata w cukry proste. Oprócz tego, choroby dziąseł mogą być powodowane m. in. przez cukrzycę i nowotwory, przyjmowanie leków obniżających ciśnienie krwi, a także uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy zgłosić się do periodontologa na konsultację?

Periodontolog w Krakowie jest najczęściej odwiedzany przez pacjentów w celu przeprowadzenia badania periodontologicznego z pomiarem głębokości kieszonek dziąsłowych. W gabinecie pojawiają się więc zarówno osoby, które nie maja problemów z dziąsłami, pragnąc sprawdzić ich stan podczas wizyty kontrolnej, jak i pacjenci, którzy zauważyli u siebie niepokojące objawy, które mogą świadczyć o chorobach dziąseł.

Pacjentów odwiedzających periodontologa najczęściej niepokoi krwawienie dziąseł, ruchomość zębów, odsłonięte szyjki zębowe oraz nadwrażliwość zębów na ciepłe i zimne pokarmy. Konsultacja periodontologiczna w naszej klinice pozwala ocenić, co jest przyczyną tych problemów oraz wdrożyć leczenie dziąseł – określone zabiegi periodontologiczne, które pozwolą wyeliminować choroby dziąseł, a pacjentowi przywrócić radość życia, dobre samopoczucie oraz piękny, zdrowy uśmiech.

Zabiegi periodontologiczne dla zdrowego uśmiechu

Konsultacja periodontologiczna i zabiegi periodontologiczne to skuteczne remedium na choroby dziąseł. Leczenie periodontologiczne jest wdrażane po pierwszej wizycie. W jej trakcie specjalista dokładnie zapoznaje się ze stanem dziąseł i zębów pacjenta oraz wskazuje zabiegi periodontologiczne, które należy wykonać, aby wyeliminować problemy.

Do najczęściej realizowanych przez periodontologia w Krakowie procedur nalezą m. in. korekta dziąseł, leczenie recesji dziąseł i leczenie parodontozy. Dla wszystkich pacjentów decydujących się na leczenie periodontologiczne cena jest ustalana indywidualnie – koszt leczenia zależy bowiem od stopnia zaawansowania choroby, zalecanych zabiegów oraz ich zakresu.

Formularz kontaktowy